ارائه انواع خدمات مشاوره حقوقی، روان شناسی و خانواده و مذهبی توسط کارشناسان رسمی در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته در آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) به صورت رایگان به مراجعین محترم ارائه می شود.

موضوعات زیادی هستند که می‌توان برای آنها از نظرات تخصصی مشاورین و روان شناسان استفاده کرد؛ از جمله مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات بین فردی زوجین و والدین با فرزندان یا فرزندان با والدین، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، اعتیاد، پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان، اضطراب، افسردگی، وسواس، تشخیص عقب‌ماندگی ذهنی و بیش‌فعالی، سنجش هوش، سنجش رغبت شغلی و....

لذّت بردن از زندگی شخصی و رشد و تعالی شخصیت، شکوفا نمودن استعدادها و ارضای نیازها، اعم از نیازهای اولیة جسمانی، نیاز به امنیّت و آرامش، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، نیاز به احترام و نیاز به شکوفایی در دنیای امروز فرایند ساده‌ای نیست؛ انسان در تمام این مراحل، به داشتن مشاور و مشاوره کردن نیازمند است. مشکلات روحی- روانی، اقتصادی، مشکلات تحصیلی، موضوع مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان از جملة این مشکلات بشمار می‌رود. در جامعه کنونی که انسان‌ها با انواع استرس‌های شغلی و اضطراب‌های متعددی از جمله، مواجه هستند، باید بیاموزند که چگونه با این عوامل سازگار شده و با شناخت بیشتر، رفتارهای خود را مطابق با الگوها و هنجارهای اجتماعی تطبیق دهند تا بتوانند با دیگران روابط اجتماعی مطلوبی برقرار سازند.

به گفتة مولانا:

مشورت ادراک و هشیاری دهد          عقل‌ها مــــر عقل را یاری دهد

عقل قوّت گــــیرد از عقلِ دگر          نی شکر کامل شود از نیشکر

 

تلفن: 44462781-021